Zespół

Agnieszka Głuszko

Partner DCM

Swoją przygodę z kadrami i płacami rozpoczęłam w poprzednim stuleciu 😊. Praca w różnych firmach o różnych profilach, z wieloma systemami operacyjnymi pozwoliła mi systematycznie zgłębiać tajniki procesów w obszarze kadr i płac. Tak naprawdę kiedy również połączyłam praktykę z teorią, od kiedy stałam się wykładowcą i szkoleniowcem, jestem kompletnym ekspertem w obszarze płac. Praca jako wdrożeniowiec różnych programów operacyjnych ukierunkowała moje działania, aby efektywnie pomagać podmiotom w prowadzeniu ich działalności. Takie wieloletnie doświadczenie zebrane we współpracy z wieloma podmiotami procentuje obecnie w działaniach, jakie muszę podejmować. Efektywne podejście do występujących na co dzień problemów pozwala na sprawne przeprowadzenie firm przez zawiłości szybko zmieniających się przepisów.

Moje motto: „Nigdy nie podejmuj decyzji ze strachu. Podejmuj decyzje kierując się nadzieją i możliwościami. Podejmuj decyzje kierując się tym, co powinno się wydarzyć, a nie tym, co wydarzyć się nie powinno”.

(Michelle Obama)

Bogumiła Budzińska-Bojdo

Partner DCM

Moją podróż z controllingiem i zarządzaniem finansami rozpoczęłam dawno, dawno temu 😊. Dzięki współpracy z wieloma firmami z różnych branż mogłam połączyć teorię z praktyką w tej dziedzinie.
Stałam się doradcą biznesowym dla kadry zarządzającej oraz wsparciem dla pozostałych działów firm, pomagając wykorzystać zasoby finansowe w realizacji celów strategicznych. Dzięki zdobytemu doświadczeniu skutecznie przeprowadzam reorganizację firm w obszarze finansowym i controllingowym. Wdrażam innowacje
i optymalizacje dla procesów finansowych, które prowadzą do zwiększenia efektywności działania przedsiębiorstwa. Wspieram w pozyskaniu i/lub restrukturyzacji finansowania firm. Pomagam zarządzać kapitałem obrotowym przedsiębiorstw. Jestem partnerem
w obszarze due diligence oraz dla procesów inwestycyjnych. Ważne jest dla mnie holistyczne podejście podczas współpracy z firmami.  Pomagam ludziom zrozumieć ich rolę w budowaniu wartości firmy nie tylko w wymiarze finansowym. 

Kluczem w mojej codziennej pracy jest wytrwałość i odpowiedzialność. To, moim zdaniem, pierwszy krok do mistrzostwa. Uważam, że sprawy, które wydają się najtrudniejsze, są także najcenniejsze. 

Moje motto to: „Jeśli chcesz czegoś, czego nigdy nie miałeś, musisz być gotów zrobić coś, czego nigdy nie robiłeś” (Thomas Jefferson).

Nie ma rzeczy niemożliwych. Istnieją tylko takie, których nie próbujemy 😊.

Agnieszka Kotkowska-Skrzypek

Partner DCM

Moja przygoda z księgowością  zaczęła się wiele lat temu, a pasja do wykonywanego zawodu pozwoliła mi na zdobycie wieloletniej  praktyki zawodowej w międzynarodowych firmach takich, jak Lionbridge, Eneria.

Na początku mojej drogi zawodowej byłam członkiem zespołu, ale z upływem lat zajmowałam coraz wyższe stanowiska. Wiele lat pełniłam funkcje głównego księgowego, zarządzałam zespołem, wprowadzałam procesy w firmie, łączyłam dział księgowości z biznesem. Poukładana i rzetelna księgowość daje sukces w prowadzeniu biznesu. Jakość, która powinna stać za pracą działu księgowego oraz równie ważne relacje księgowości z innymi działami, odgrywają kluczową rolę
w realizacji celów przedsiębiorstwa. Księgowość nie ogranicza się jedynie do precyzyjnego ewidencjonowania wszystkich zdarzeń gospodarczych czy też prawidłowego naliczania podatków oraz rozliczania się z urzędem skarbowym. Dane księgowe są także bardzo ważnym źródłem informacji
o kondycji przedsiębiorstwa. Pozwalają m.in. na raportowanie zarządcze, które obrazuje najważniejsze parametry związane z zyskownością firmy, jej stanem obecnym czy perspektywami na przyszłość. Zapisy księgowe stanowią podstawę do ubiegania się o zewnętrzne finansowanie rozwoju firmy czy działalności bieżącej. Na ich podstawie sporządzane są wnioski kredytowe czy informacje dla potencjalnych inwestorów. Księgowość jest zatem nieodłącznym elementem zarządzania finansami i odgrywa ważną rolę dla prawidłowego funkcjonowania przedsiębiorstwa.

Pomagam firmom zrozumieć znaczenie księgowości dla funkcjonowania firmy 😊.

Moje motto: Dział księgowości wspiera biznes, biznes szanuje księgowość!

Blog

Najnowsze wpisy